ARTISTID
TANEL PADAR
sun


Tanel Padar. Eesti ainuke Eurovisiooni võitja ja viimase kümnendi edukaim muusik pop-rokkmaastikul.
Tema ansabel The Sun on võitnud erinevate aastate jooksul Eestis praktiliselt kõik auhinnad, mida võita on olnud võimalik ning kirjutanud ennast kuulajate mäludesse suure hulga hittidega.
Aktiivse kontsertbändina on The Sun andnud lugematul hulgal kontserte ning olnud oma karjääri jooksul soojendajaks näiteks Metallicale, Alice Cooper'ile ning Aerosmithile.


Lisaks on Tanel olnud nii saatejuht kui ka osaline erinevates kontsert ja teleprojektides.
2015. aasta suvel ilmus bändilt nende järjekordne kauamängiv "Ma näen sind".
Tanel esineb nii ansambliga The Sun, kui ka duoga.

TANEL PADAR BLUES BAND
1463133305_rsz_tpbb___photo_02


Singer, guitar player and songwriter Tanel Padar is undoubtedly the most notorious figure in the Estonian music scene.

Tanel has won more than 20 music awards, 8 Golden Records, nominated twice for MTV Awards, and has participated in almost every noteworthy Estonian music project over the past 15 years.

In 2001 he won the Eurovision Song Contest together with Dave Benton.

In 2016 he was awarded 2 Gold Records and decorated with the Order of the White Star by the Estonian president Toomas Hendrik Ilves.

Tanel Padar Blues Band was born in 2012 as a one-time old-friends-project, but soon evolved into a steady band.

In homeland the band enjoys a fame of all times dream team. The band’s keyboard player Ülo Krigul is one of the most recognized young classical composers of Estonia, guitar player Raul Ukareda is the most acclaimed blues guitarists of the country and organizer of the international blues festival Augustibluus, bass player Argo Toomel is Estonia’s most sought-after roots bass player, and drummer Petteri Hasa is an acclaimed Finnish jazz multi-instrumentalist and big band leader. In some occasions on drums Michael Miley from Rival Sons.

Tanel Padar Blues Band is a frequent headliner of domestic festivals and touring extensively throughout Europe.

OTT LEPLAND
ott


Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks telesaate "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja võiduga. Aastal 2012 esindas Ott Lepland Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus laul "Kuula" saavutas 6. koha.

Ott Lepland on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu ning samuti käinud laulukoolis WAF. Lisaks laulmisele on Lepland õppinud kümme aastat klaverit.

2010. aasta aprillis ilmus Ott Leplandil omanimeline debüütalbum "Ott Lepland". Plaadil on 12 lugu, mis kõik on eestikeelsed ning mille autoriteks Ott Lepland, Tanel Padar, Hendrik Sal-Saller, Laur Joamets, Kaspar Kalluste. Album sisaldas endas selliseid lugusid, nagu Otsides ma pean su jälle leidma, Süte peal sulanud jää, Läbi öise Tallinna, Üheskoos on olla hea. Debüütalbum “Ott Lepland” oli nomineeritud 2011. aastal Eesti Muusikaauhindade galal kategoorias “Aasta debüütalbumi”.

2011. aasta lõpus andis Ott Lepland välja oma teise stuudioalbumi "Laulan ma sind". Plaadil on 11 lugu, teiste seas ka lood "Sinuni", "Kohtume jälle", "Öö", "Tunnen elus end" ja "Kuula”. Album oli nomineeritud Eesti Muusikaauhinnad 2012 galal kolmes kategoorias: "Aasta album”, "Aasta Meesartist” (nimetatud kategoorias osututi ka laureaadiks) ning "Aasta Popalbum". 

"Öö mu kannul käib" on Leplandi kolmas stuudioalbum, mis nägi ilmavalgust 2012. aasta detsembris. Albumil on kaksteist lugu, nende seas ka singlid "Kodu" ja "Maagiline maa”. Nimetatud album tõi Eesti Muusikaauhinnad 2013 galal nominatsioonid kategooriates "Aasta album" ning "Aasta parim laul" ning osutus laureaadiks kategooriates "Aasta meesartist" ja “Aasta popalbum”


2015. aasta suvel ilmus Otil järjekordne kauamängiv “Siinpoolne”, millega Lepland oli nomineeritud ka Eesti Muusikaauhindadel kategoorias Aasta meesartist.

 

LIIS LEMSALU
LL_KR_fb_profile

Liis Lemsalu on Eesti lauljanna ja laulukirjutaja, kelle esimene kokkupuude muusikaga oli Norras, kus ta salvestas kooriliikmena norrakeelse lastelauludest koosneva albumi. Eestis algas avalikkuse jaoks muusiku karjäär saate "Eesti otsib superstaari" neljanda hooaja võiduga.

Oma kahe albumi avaldamisega on Liis teinud koostööd tuntud tegijatega nii Eestist, Rootsist, Soomest kui ka USAst ning toonud kuulajateni rohkelt singleid, mille kaasautoriks ja kaasprodutsendiks ta ka ise on ning mis on leidnud laialdast kajastust erinevates raadiojaamades. Edukaim neist on aasta laul 2016 kategooria nominatsiooni pälvinud „Sinu ees“, mis juhtis kõikvõimalikke edetabeleid veel läinud aasta lõpus. „Sinu ees“ looga alustas lauljatar emakeelsete laulusõnade kirjutamist, olles seni seda teinud vaid inglise keeles.

Liis on mitmekordne Eesti Laulu finalist ja armastatud saadetest „Laula mu Laulu“ ja „Su nägu kõlab tuttavalt“ ning mitmetest teistest produktsioonidest.

Sel kevadel on Sinu ees UUS LIIS: UUS on muusika (singel “Sinuga koos” ilmub 30.3.2017), UUS on band, UUS on kõla!

Liis esineb bändiga, väiksemas koosseisus või Liis Lemsalu Showga.

WÜRFFEL
IMG_9848_1


Würffel comprises singer Rosanna Lints (Idol finalist at 15), acclaimed drummer Kaspar Kalluste and keyboardist Tarvi Kull. Hailing from a latitude where winters are long and dark, they've channeled that into its opposite: soft glittering pop. While the two instrumentalists create the world around her, it is the versatile Rosanna who pulls you in, fluidly, without you even noticing it. Ethereal synths and enticing melodies mix with a carefree longing and resilience. With Würffel, what matters is not so much the reality you are in, as where it leads you.